• Uncategorized
  • 0

Ukončované dřevo Vs. Podlaha z tvrdého dřeva

je velmi nezbytným hlediskem s jakýmkoli typem nového projektu konstrukce domu, přestavby nebo přestavby. Pokud je vaše podlaha z tvrdého dřeva nebo z technického dřeva, existuje několik úvah, které je třeba mít na paměti s každou možností.

Tvrdé dřevo

Zatímco podlaha z tvrdého dřeva je inteligentní volbou pro přidávání stylu i hodnoty jakémukoli typu domova, jeho trvanlivost závisí na tom, kde a přesně na tom, jak je nainstalován.

Podlahy z masivního dřeva se vyrábějí jako jeden celkový kus dřeva, obvykle tlustý 3/4 ”. Dřevo se rozšiřuje a také smlouvy s úpravami vlhkosti. To je však kompenzováno ponecháním vzduchu nebo růstového prostoru mezi podlahou i stěnou, která je pokryta lemováním základní desky. Ve vlhkých letních měsících se pevné dřevo může rozšířit, stejně jako pokud existuje také hodně vlhkosti, prkna nebo proužky mohou „šálek“. Alternativně v zimní sezóně dřevo vyschne a může se zmenšit a ponechat viditelné prostory mezi prkny.

Pruh, prkno i parket jsou tři základní druhy masivního dřeva. Pásová podlaha je nejvýznamnější a odrůdy mezi 1-1/2 ”širokými až 3-1/4” širokými. Prkna je obvykle větší než 3-1/4 ”, zatímco Parquet je k dispozici v 6” po 6 ”čtvercích a je nabízen v řadě vzorů.

Podlahy z masivního dřeva by měly být uvažovány pouze pro prostředí spravované mokré, lze použít na instalaci země nebo nad zemí, stejně jako by měly být přibity nebo zašroubovány k dřevěnému podlahu. Pevné dřevo lze také nainstalovat na betonovou desku a nabídnout je na úrovni nebo nad zemí.

Ukončované dřevo

Inženýrské dřevěné podlahy jsou opravdu listy dřeva vrstvené na sobě v opačných směrech. Křížové vrstvení dřevěných listů nabízí rozměrově stabilní podlahu, která stojí stejně vlhkost mnohem lépe než masivní dřevo. Zatímco masivní dřevo má tendenci se rozšířit na šířku prken spíše než po délce desek, křížově vrstvená vysoká kvalita inženýrských dřevěných listů pomáhá odolávat růstu nebo smršťování, když existuje vysoká vlhkost nebo vlhkost.

Vytvářená podlahová prkna odrůda v tloušťce od 1/4 “do 9/16” a také od 2-1/4 “do 7” na šířku. Horní vrstva může být jedním z mnoha různých typů a také dokončení dřeva, včetně Exotické typy, jako je brazilská třešně.

Díky svým vlastnostem odolným vůči vlhkosti může být mnoho inženýrských podlah přibity, sešívanou nebo přilepených dolů nebo se vznášejí přes širokou škálu podloží včetně některých druhů stávajících podlah, jako jsou vinylové dlaždice. Upozornění by mělo být použity k zaručení, že vaše instalační aplikace splňuje doporučení výrobce. Zatímco inženýrské dřevo je o něco nákladnější než masivní dřevo, je to obvykle zaručeno po dobu 25 let a řadu brusek.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *