• Uncategorized
  • 0

Zabije nás Syntetická inteligence? – Hawking a Musk’s AI Varování

Všichni jsme viděli filmy, kde stroje přebírají. Terminátor, The Matrix, 2001, existuje dokonce i film „Dream House“ z roku 1998 B, kde se chytrý domov potýká s (neúmyslně) legračními důsledky.

Ale samozřejmě všichni víme, že AI je opravdu tady, aby pomohla lidstvu. Protože naše systémy strojového učení z dvacátého prvního století se na všech těchto datech z našich senzorů IoT zmizí, brzy nám nabídnou odpovědi a akce k naší další myšlence dříve, než k tomu došlo.

Převzetí strojů je čistá fantazie. Že jo?

V posledních několika měsících se dva rozlišují a vysoce respektovaní muži hovořili o potenciálním riziku AI lidské rase.

Stephen Hawking řekl BBC:

“Vývoj plné syntetické inteligence by mohl znamenat konec lidské rasy … lidé, kteří jsou omezeni pomalým biologickým vývojem, nemohli konkurovat a byli by nahrazeni.”

Zatímco Elon Musk varoval:

“Myslím, že bychom měli být velmi opatrní ohledně syntetické inteligence.” Kdybych musel hádat, jaké je naše nejvýznamnější existenciální riziko, je to pravděpodobně. Musíme tedy být velmi opatrní. “

Když se rozhlédnete kolem mindy děsivých vojenských robotů, které se začínají objevovat, náhlé šíření dronů a bránící automobilové revoluci, která již není podstatným úsekem představivosti, aby se rychle vpřed do světa, kde lidé již nejsou na Horní část potravinového řetězce.

Hawking i Musk podepsali tento otevřený dopis, aby zdůraznili povědomí o jejich přesvědčení, že dopad na společnost z AI se pravděpodobně zvýší, as tím je třeba zaručit, že slouží člověku, nikoli strojům.

Je tedy čas zavést regulační dohled nad systémy AI, který nás všechny chrání? Mohla by být Skynet opravdu věc, nebo jste jen potěšeni, že se vaše světla rozsvítí automaticky, až se vrátíte domů? Dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže.

Více čtení: Priority výzkumu pro robustní a užitečnou syntetickou inteligenci

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mailem
Více

Whatsapp
Tisk

Skype
Tumblr

Telegram
Kapsa

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *