Samostatně se vyvíjí výzkumná studie EIB/KNX Management Situation Studie – Hodnocení

podání Andrew Hempsall a Colin Cost – nalezená v klidné vesnici Derbyshire, byla tato chata neobývaná mnohem více než 20 let a v podstatě také byla také v podstatě Opuštěný, když se současní majitelé rozhodli získat to. Nejstarší část chaty byla původně vyvinuta v roce 1799 jako jediné obydlí, stejně jako původní pergamenové listiny ukazují, že dům, zahrada i sad byly získány za knížecí částku 60 GBP.

Před zahájením restaurátorských prací zahrnovalo přízemí čtyři extrémně tmavé místnosti. Nyní dům zahrnuje dvě jasné recepční místnosti, konzervatoř i tři ložnice.

Domů se může pochlubit novým dubovým schodištěm, spolu s dubovými vnitřními dveřmi a podlahovými deskami a poskytují pocit tradičního, ale to však skrývá tajemství.

Veškeré osvětlení, zahřívání, klimatizace, zvuk i bezpečnost jsou spravovány systémem EIB/ KNX, který je cokoli, ale stará chata. Povrch systému byl velmi pečlivě vybrán, aby přinesl současné možnosti života do nejlepšího prostředí „Olde Worlde“.

Proč vybraný EIB/ KNX – o mnoha systémech bylo přemýšleno, než EIB/ KNX skončil jako jedinou praktickou volbou. EIB/ KNX se stará o všechny inteligentní požadavky současného domu, včetně vytápění, chlazení, osvětlení, zlepšení bezpečnosti a vzdáleného přístupu. Vzhledem k tomu, že EIB/ KNX je založena na nabízené platformě průmyslové správy a také se nezměněno vzhledem k tomu, že v roce 1984 je již běžně chápána jako naprosto robustní a spolehlivá. S více než 100 výrobci a mnohem více než 6 000 produkty, všichni mluví přesně stejným distribuovaným zpravodajským jazykem po stejném zkrouceném párovém kabelu, nehrozí nebezpečí, že jediný výrobce odejde z provozu a odmítne náhradní díly do budoucna, Stejně jako žádné katastrofické selhání s jediným bodem nemůže nikdy opustit domov „ve tmě“.

Jak to bylo nainstalováno – majitelé vykonávali hodně práce na chaty po dobu 15 měsíců. Spojili se s velkým regionálním elektrikářem a pečlivě uspořádali instalaci. Majitel, s nadšeným technickým znalostem, se rozhodl zvládnout do provozu samotného do provozu a až tak dlouho, dokud veškerá „živá strana“ provedla elektrikář, pak by jeho certifikát part-P nebyl žádný problém.

Poté, co hovořil s odborným inženýrem EIB, dostal ETS (programovací nástroj EIB/ KNX) a rychle se vyškolil na úroveň EIB partnerů. Pochopil, že pokud se uvízl nebo jen požadoval některá doporučení, mohl by telefonovat na regionálním profesionálovi, aby pomohl, stejně jako Eibshop.co.uk, poskytl mu přístup k dílům od mnoha výrobců a technickou podporu pro oni, což bylo životně důležité během programu projektu.

Klikněte na fotografii pro větší verzi

Osvětlení – Chata má 45 tlumených i změněných obvodů osvětlení, které lze použít k nastavení nálad v každé místnosti. Stejně jako jakýkoli typ systému řízení osvětlení umožňuje, aby scény byly nastaveny pro konkrétní instance, a navíc EIB/ KNX umožňuje začlenit světla do jiných funkcí domu. Některé příklady jsou:

Funkce uvítacího domu integrující pohybový senzor u předních dveří, takže když v noci vstoupíte do domu, automaticky se rozsvítí světla v chodbě, přistání, kuchyňský prostor a kosmické světlo pro domácnost. Majitelé nikdy nebudou muset „narazit“ kolem temné budovy s pažemi plnými potravin.

Pro ložnice byla stanovena scéna „diskrétní“. V hlavní ložnici se diskrétní tlačítko otočí na zdi, přistání a světla sprchy na extrémně nízké úrovni, úspěšně osvětlete cestu tam a zpět, aby se zajistilo, že nepatrně neprobudí jednotlivce spící.

Simulovaná obsazenost, kde se dům opakuje dříve zaznamenaný přepínač, tlačí i slepé pohyby, když jsou majitelé venku. Akce se přehrávají v náhodných intervalech, aby poskytly extrémně skutečný vzhled, který je někdo vždy doma.

Světlo paluby a architektonické osvětlení jsou naprogramovány tak, aby se nalezely na soumraku a v náhodném večeru se vypnuly ​​v náhodném období. Zadní nádvoří i zahrada mají mnoho obvodů osvětlení, které umožňují nastavení scény v noci v závislosti na tom, jak se oblast používá. Infračervené ohřívače terasy byly vyvinuty do zahradních stěn a také se dodávaly teplé na chladnější večery.

Fotografie ukazuje osvětlení vytápění a zvuk v pohodlí přepínačů sousedících s jídelním stolem. Stejně jako okupant odpovídal skleněným přepínacím rámům a také ekologický skleněný jídelní stůl.

Klikněte na fotografii pro větší verzi

Vytápění a chlazení-9-zónový mokrý podlahový vytápěcí systém je spravován pomocí termostatických spínačů Sensor2plus Sensor2plus (odstranění požadavku na standardní termostaty ze stěn a spínače světla), stejně jako řídicí řadiče AC HMT6 24V. TheCelý systém EIB/ KNX pracuje bez námahy snižující teploty jak v noci, když všichni spí, stejně jako o několik stupňů nižší, než je typické, když je domov chápán jako neobsazený. To představuje obrovské úspory výdajů na palivo, když o tom přemýšlíte, je to přijímaná metoda, jak běžet mokré podlahové systémy neustále po celou zimu. Termostaty odesílají proporcionální hodnotu do řadičů rozdělovače HMT6, což má za následek modulovaný otevření šířky pulsu a uzavření hodnot potrubí, takže v průběhu času poskytuje extrémně rovnoměrné pokyny.

Klikněte na fotografii pro větší verzi

Přesně stejné termostaty také spravují klimatizaci pokojového pokoje. Pokud teplota stoupne nad žádanou hodnotou, bude to zahřívání změněno a převezme chlazení. Termostaty využitím mrtvé zóny i hystereze se ujistí, že vytápění nikdy „bojuje“ s klimatizací a naopak.

Zvuk – Integrovaný zvuk, který je spravován pomocí systému EIB/ KNX, používá hudbu v primárních obytných oblastech i v koupelnách bez jakéhokoli důkazu o jakémkoli typu nákladných ovladačů nebo spínačů. Zdroj je vybrán i sada úrovně hlasitosti s využitím přesně stejných spínačů světla, které spravují zbytek vesmírných funkcí. Existuje high-end bez požadavku na zeď plnou inovací, která by zkazila dobový vzhled chaty. Předzesilovač a ovládací prvky z WHD jsou všechny centrálně umístěny, přičemž aktivní reproduktory ve stropech dodávají v každé místnosti výjimečné úrovně tlaku šumu.

Přístup vzdáleného zisku – na celý dům je přístupný webovým připojením kdekoli na světě s využitím řadiče adresovatelného IP GIRA HomeServer2. Díky množství špičkových funkcí, jako je přímé vytápění a kontrola osvětlení, monitorování bezpečnosti, vzdálená diagnostika, výřezy IP Cam, e -mailové přenosy pro porušení bezpečnosti nebo spuštěné detektory kouře, je tato krabice založená na Linuxu úžasná pro projekty EIB/ KNX pro vyšší konec EIB/ KNX. .

Stručně řečeno, EIB/ KNX může být nainstalován do práce pro kutily se zájmem o plánování, skvělý elektrikář a také přístup k dílům a technické podpoře.

Post Script: Na konci práce se majiteli líbilo EIB/ KNX natolik, že zaostával svou společnost, Application Power pronájem Ltd se sídlem ve East Midlands, aby se soustředil na plný úvazek na styl EIB/ KNX i na instalaci.

#
Náhled
Produkt
Hodnocení
Cena

1
Dokumentace Fundamental Program KNX 2020 (2. verze)
31 recenzí
10,63 £
dostat se na Amazon

2
Příručka KNX pro dům a také správa budov
18 recenzí
18,84 GBP
dostat se na Amazon

3
KNX v hloubce
Zatím žádné skóre
dostat se na Amazon

Autoři – Andrew Hempsall, aplikacePower pronájem Ltd, vytvořený a integroval systém EIB do chalupy v tomto příspěvku a má velké zkušenosti s špičkovými instalacemi EIB/KNX-www.aph.info

Colin náklady na slonovinovou vajíčku (UK) Limited, odborný velkoobchodník s celou řadou EIB, přidružených produktů, jakož i dodavatel kompetencí, jakož i technická podpora – www.ivoryegg.co.uk

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mailem
Více

Whatsapp
Tisk

Skype
Tumblr

Telegram
Kapsa

Poslední aktualizace na 2021-10-04 / Affiliate Links / Pictures z Amazon Product Marketing API

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *