Automated home 2.0 – #17 Ubiquiti Networking part 2 – All Our UniFi Hardware has Arrived!

In the first part of our home networking series I looked at the reasons why I decided to go with Ubiquiti for the LAN in the new house. The next step was to figure out exactly what I’d need to roll out this top-of-the-line home network.

Right now the area where our rack will eventually be installed still looks pretty rough. but hopefully over the next few months things will get a lot more interesting with this space on the garage wall.

Planner

Feeding our details into the UniFi Network Planner the recommendation was for 5 access points around our new build.

But with its slightly unusual layout (2 buildings side by side) and lots of WiFi killing foil backed insulation, and plenty of steel too, I decided to contact Ubiquiti about our project and run it by them.

After some discussion about our all-block construction, floor area and requirements for our network, I’m incredibly grateful to have received this hardware direct from Ubiquiti to power the Automated home 2.0 network!

Přepínač

Let’s start with the switch, as pretty much everything else is going to connect to it. This is the 48 port 500 watt PoE (Power over Ethernet) model which will power all of our WAPs (Wireless access Points) directly as well as our security cameras too. It’s a full managed rack mount, gigabit Ethernet switch and all 48 ports support 802.3at, 802.3af & 24V Passive PoE. In addition there are 2 SFP ports and 2 SFP+ ports for 10 gb links to other devices.

As a guide, wireless access points and cameras generally use around 6 Watts, so with 7 APs, perhaps up to a dozen cameras and the 13 Watt Cloud key Controller, we’ll have a required PoE budget of around 130 Watts – so well within the capabilities of this switch (maximum PoE+ output for any individual port is 34 Watts).

If you don’t need so many ports then Ubiquiti’s PoE switch ranges starts with this little 8 port 60 Watt version. On the other hand if you require a layer 3 switch check out the new pro models in the Gen2 range.

Model: US-48-500WLocation: RackAvailable from Amazon

#
Náhled
Produkt
Rating
Cena

1

Ubiquiti US-48-500W 500 W 48 Port UniFi PoE switch

121 Reviews

£774.42

koupit na Amazonu

Security Gateway

The UniFi security Gateway pro is a rack mountable router that will manage our connection to the Internet and provide our firewall. It handles DHCP, DPI (Deep packet Inspection) to see what sites and services the devices on our LAN are using. In addition it features IDS (Intrusion Detection System) alerts for malware and vulnerabilities and IPS (Intrusion Prevention System) which will actually block these threats. It’s also a VPN server allowing us to join our home LAN with a secure and encrypt private connection when away from home.

With 2 WAN ports there’s scope to add a 4G cellular connection for failover too, although that is something I need to look into in more detail in the future (the UniFi LTE looks optimal but is not available in the UK yet). The pro has faster through put than the conventional USG, which will be required for the FTTP connection that should become available to us in the not too distant future.

Model: USG-PRO-4Location: RackAvailable from Amazon

#
Náhled
Produkt
Rating
Cena

1

Ubiquiti USG-PRO-4 UniFi security enterprise Gateway Router with Gigabit Ethernet247 recenzí

293,00 GBP

koupit na Amazonu

Cloud Key & CCTV Recorder

Nemusíte mít „ovladač“ běží pro Unifi WiFi. Je to však požadavek na nastavení systému a poskytnutí všech úžasných funkcí monitorování a kontroly. Takže pokud se chystáte na potíže s instalací správného nastavení Unifi, měli byste určitě naplánovat jedno spustit.

Existuje několik způsobů, jak poskytnout řadič, který je přístupný prostřednictvím rozhraní webového prohlížeče. Pokud máte vždy na PC, Mac nebo Raspberry Pi již spuštěny 24/7, můžete si stáhnout a nainstalovat softwarový řadič. Můžete dokonce spustit řadič na svém NAS a existují cloudové služby, které to budou hostit i pro vás, pokud dáváte přednost.

Pěknou možností je však vlastní řada cloudových klíčů Ubiquiti. Jedná se o malé počítače, které běží samostatně a my máme cloud Gen2 Plus. Tato jednotka také poskytuje další software Unifi Protect plus vestavěný pevný disk 1TB pro bezpečnostní kamerové povinnosti (2,5 ″ disk je uživatelný do 5tb). K dispozici je také příslušenství pro montáž stojanu pro Cloud Key Gen2 Plus, které mám v úmyslu koupit, takže tato jednotka může být integrována také do našeho nastavení stojanu.

Model: Pluslokace UCK-G2: Rackavavable z Amazonu

#
Náhled
Produkt
Hodnocení
Cena

1

Ubiquiti Networks Unifi Cloud Key Gen2 Plus (UCK-G2-PLUS), Single

1 676 recenzí

177,45 GBP

koupit na Amazonu

Bezdrátové přístupové body

Většina systémů Wifi pro zahradu-odrůdy, nabízí jediný typ přístupového bodu. Ale s Ubiquiti je mnoho SKU na výběr, v závislosti na práci v ruce a kde bude jednotka umístěna.

Používáme spoustu přístupových bodů 3. genů, včetně několika „létajících talířů“, které jsou Ubiquiti známé. NanoHD jednotka ve tvaru disku je vnitřní AP, který je poháněn 802.3af PoE a podporuje 4 × 4 mu-mimo.

To poskytuje teoretickou agregovanou maximální propustnost 1 733 Mbps na 5 GHz a 300 MPB na 2,4 GHz. Z praktického hlediska jsou tyto jednotky samozřejmě omezeny 1 000 Mbps našeho ethernetového portu na kabelové straně. Podporují 200+ souběžných uživatelů a jsou obzvláště vhodné pro moderní zařízení 5 GHz, která v domě používáme.

Každá kabelová jednotka může také poskytnout bezdrátový odkaz na jiný přístupový bod pro rozšíření, který nepotřebuje více síťových kabelů. Toto nastavení „Mesh“ nebudeme potřebovat, protože každý WAP bude napájen z vlastního kabelu Cat6a, který běží zpět do spínače. Unifi AP Flex HD je dalším faktorem WAP, který právě dorazil ve Velké Británii, který stojí za to se také podívat.

Model: UAP-nanohdlocations: 2 jednotky, 1 x kuchyňský ostrov, 1 x živá plocha TV UnitAvailable od Amazon

#
Náhled
Produkt
Rating
Cena

1

Ubiquiti UniFi nanoHD (UAP-NanoHD) [WLAN AC, 4×4 MU-MIMO, 1733 Mbit/s + 300 Mbit/s]

273 Reviews

£142.03

koupit na AmazonuMám také 4 z nejnovějších přístupových bodů HD ve stěně. To jsou v podstatě stejná rádia jako nanohd výše, ale v jiném vnitřní formě, s některými úžasnými doplňky.

Jsou perfektní pro naše ložnice, protože poskytují opravdu úhlednou WAP, který se připevňuje ke zdi (takže není třeba nic na stropech), a navíc mají trochu vestavěný přepínač, aby poskytoval také Ethernet. Tato jediná úhledná jednotka tedy poskytuje WiFi do místnosti – 3 pravidelné gigabitové ethernetové zásuvky pro PCS atd. A 4. port Poe Gigabit pro něco jako bezpečnostní kamera nebo telefon VoIP (802.3af Poe a 802.3at PoE+ vstup).

Model: UAP-IW-Hdllocation: 4 jednotky-1 x hlavní postel, 1 x Stug, 1 x ložnice 2, 1 x ložnice 3-dostupné z Amazonu

#
Náhled
Produkt
Hodnocení
Cena

1

Ubiquiti Unifi HD in-Wall 802.11ac Wave 2 Wi-Fi Access Point 4 Port Ethernet Switch, UAP-IW-HD

70 recenzí

146,93 GBP

koupit na Amazonu

S automobilem, který získává časté aktualizace softwaru, je přístupem v garáži také dobrý postup. Za tímto účelem jsem si vybral indoor / venkovní hodnocené střídavé sítě, které lze napájet z 24V pasivního POE nebo 802.3af. Je to jednotka 2 × 2 MIMO s podporou až 300 Mbps na 2,4 GHz a 867 Mbps na 5 GHz. Spousta výkonu automobilu a stejně jako u většiny Unifi WAPS má schopnost rozšířit síť venku prostřednictvím nastavení sítě v budoucnu.

Model: UAP-AC-MLocation: GarageAvaible z Amazonu

#
Náhled
Produkt
Hodnocení
Cena

1

Ubiquiti Unifi AC Outdoor Mesh

1 551 recenzí

131,00 GBP

koupit na Amazonu

Kamery

Součástí přitažlivosti systému Unifi je hloubka jeho řady produktů a stejně jako u nastavení Loxone, který jsme si vybrali pro náš inteligentní domácí systém, jejich schopnost všichni hladce spolupracovat.

To zahrnuje bezpečnostní kamery a máme štěstí, že jsme dostali jednu z těchto rozsahů, které nainstalují G4 Pro. Jedná se o indoor/venkovní (IP67) 4K fotoaparát (3840 x 2160) s napájeným 3x optickým zoomem (4,24 mm – 12,66 mm, ƒ/1,53 – ƒ/3,3), který umožňuje nastavitelné rámování.

Existuje palubní mikrofon, IR pro noční osvětlení

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *