Odstíny materiálu okna

lze použít na téměř jakýkoli typ typu okna, ale jsou zvláště užitečné, pokud okno nemá kolem sebe mnoho oblasti. Jako alternativu k závěsu pokrývají odstíny oblast mezi podhledy i parapetem.

Odstíny potřebují méně materiálu než tahry a také jsou nákladově efektivnější volbou. Rovněž je možná řada nadpisů s většinou stylů odstínů.

Odstíny bývají skvělými izolátory, když pečlivě objímají celé okno. Mohou být zavěšeny uvnitř nebo vně výklenku okna a také jsou připojeny k dřevěnému boji nahoře. Vytváření nebo dolů je prováděno šňůry krmenými prsteny na zadní straně stínu. Právě zde je přehled některých základních stylů odstínu:

římský

Praktické i jednoduché římské odstíny jsou prominentním okenním krytem. Praktické i snadno použitelné jsou perfektní v současných nebo současných interiérech. Když jsou Romané nakresleni, leží naprosto ploché, ale při zvednutí se hromadí do úhledných vodorovných záhybů. Jejich praktičnost je činí vhodnými ve všech oblastech domu, zejména v kuchyních i v obývacích pokojích. Ze všech odstínů Římané pustili do nejvíce světla.

Váleček

Nejjednodušší ze všech odstínů, válce se uvolní z válce namontovaného v horní části okna. Mohou být použity sami nebo ve spojení s jinými kryty, kde je vyžadováno soukromí.

Londýn

London Shades křivka na dně, když byla zvednuta. Toto krytí by mělo být vyhrazeno pro malé až typické okna velikosti, protože při zvednutí, londýnské odstíny pokryjí většinu okna. Nejvhodnější jsou v prostorech, ve kterých není pohled i přirozené světlo důležité.

Balón

Balónové odstíny jsou hybridní. Spojují soukromí poskytované odstíny s plností závěsů. Materiál se shromažďuje na balón na spodním okraji v řadě. Tento typ stínu bude za všech okolností pokrývat asi jednu třetinu až polovinu okna, takže využívejte pouze tam, kde světlo a pohled nejsou důležité. Materiály, které se dobře shromažďují, jsou nejvhodnější. I když v tuto chvíli není zvlášť módní, balónové odstíny vypadají nejvíce v domě v tradičních ložnicích, obytných prostorech i jídelně.

Girlanda

Odstíny Festoon jsou podobné římským odstínům, kromě toho, že využívají více materiálu a také jsou trvale shromažďovány vodorovně pro celou svou výšku, ať už se zvýšené nebo snížené. Spodní hrana je zasekávána, i když je to úplně dolů. Festony jsou dekorativní krytí, které dobře fungují v ložnicích.

rakouský

Podobně jako odstíny Festoon s výjimkou toho, že leží na rovině, když jsou úplně sníženy, a také se shromažďují do elegantních záhybů, když jsou zvednuty. Rakouské odstíny pracují nejlepší ve světlém materiálu, který se dobře skládá.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *