• Uncategorized
  • 0

DIY omítky

Podle Davida Bermanna ze skandinávských dodavatelů z ozdoby v Torontu mohou vypadat jakýkoli typ umělého povrchu, v závislosti na tom, jak se přesně používá a jaké barvy se používají. Dnes jsou dokončení zdi mnohem jemnější a také mají vizuální strukturu kromě vzoru. Tento povrch produkuje atmosféru časových omítnutých stěn, přesto má hladký, mramorový pocit.

„Benátský štuk“ je silný materiál podobný barvě, který se používá ve třech vrstvách (každá z nich jiná barva) využívající ocelové škrabky. Když je suchý, je „leštěn“ na hladký lesk. Použili jsme produkt zvaný Marbleizer v barvě pouštního písku. Marbleizer lze také zakoupit v jiných barvách zásob nebo si můžete vybrat vlastní barvy na míru.

Materiály i nástroje

Oprava sloučeniny

100-grit brusný papír

120 Diamond-Grit Sandper

220-grit brusný papír

Maskovací páska

Super-adherentní latexový primer nebo rutinní latexový základní nátěr

4 ″ škrabka z nerezové oceli

6 ″ škrabka z nerezové oceli

Benátský štutek ve 3 částech (zde se používá, mramorovač v pouštním písku)

Kbelík teplé vody

Látkový hadr

Poznámka: Stejně jako všechny techniky malířství je to skvělý koncept pro testování vaší barvy a také metodu vaší metody před prací na zdi. Mnohem více cvičíte, mnohem více spravujete, které vytvoříte nad svými nástroji. Vyberte si oblast, kde na chybách nebude záležet jako uvnitř skříně nebo na listu Masonite. Naneste všechny tři vrstvy na sekci 2 nebo 3 čtverečních stop. Můžete malovat neuspokojivé pokusy rutinní barvou. Při jednání se skutečnými stěnami mohou nováčci chtít celkem jednu zeď před pokračováním zbytku místnosti. Přemýšlejte o dokončení nejméně klíčové zdi v prostoru pro váš první pokus a také o práci stejně jako dominantní zeď. Do té doby budete profesionálem, stejně jako vaše nejlepší práce bude viděna jako první, když lidé vstupují.

Krok 1: Připravte stěny

Naplňte libovolný typ děr základní oprava. Lesklé povrchy musí být broušeny s brusným papírem o 100 grit a také připravené s neuvěřitelně adherentním latexovým primerem. Jiné malované povrchy mohou být připraveny rutinním latexovým primerem. Marbleizer dodržuje nejlepší až plochý nebo vaječný skořápkový latex. Nalepte stropní linii (kde uspokojuje stěny), stejně jako základní desky skrývanou páskou a poté naneste základní nátěr. Po založení lehce píst všechny stěny se 100-gritským brusným papírem, abyste se zbavili hrotů a drsných skvrn.

Krok 2: Připravte své zásoby

Před použitím ocelových škrabů pro aplikaci vyžadují, aby se „rozbily“. S využitím 120 diamantového pískového papíru otřete obě strany plochého okraje škrabky rázně a kolem ostrých rohů na každém okraji čepele. To zjemňuje ostré hrany pro mnohem lepší výsledky. Škrabky se zlepší s použitím a nakonec nakonec skončí poměrně ostrý, takže při řízení je opatrní. Naplňte nádobu teplou vodou, abyste zajistili, že můžete při práci vyčistit škrabky.

Krok 3: Naneste první první vrstvu

Když získáte Marbleizer nebo podobný produkt „Benátského štuku“, dostanete tři plechovky, z nichž každá sestává z jiné barvy, která při použití ve vrstvách vytvoří konečnou barvu, kterou jste si vybrali. Úplně první (základní) vrstva je obvykle nejtemnější barva. S pouštním pískem (barva, kterou jsme použili), byla první vrstva blátivá olivová zelená.

Při nanášení cíle musíte pracovat ve velkých sekcích 2′-3 ‘, počínaje jedním rohem v horní části zdi, stejně jako práce dolů, daleko od čerstvě použité oblasti. Když dosáhnete dna zdi, pokračujte do další sekce i tak dále, až do dosažení opačného rohu.

Se 4 ″ škrabkou nebo malovou tyčkou vytáhněte kuličku materiálu (přibližně 2 oz.) A přeneste ji do 6 ″ škrabky. Nahraďte víko plechovky volně, abyste zajistili, že materiál barvy nebude „pokožkou“.

Pomocí 4 ″ škrabky vyzvedněte malé množství materiálu z 6 ″ škrabky a také jej naneste na zeď v tenké vrstvě. Obrázek, že děláte X z horního delegovaného dolního ideálu (volejte tento pohyb 1), poté z horního ideálu doleva dole (volejte tento pohyb 2). Na zeď opravdu nepoužíváte X, ale toto je obecný rytmus a také pocit aplikace. Opakujte tento pohyb „křížového vylíhnutí“ pokaždé, když aplikujete materiál na zeď. Koncept má použít tenkou vrstvu a vyhladit ji. Jakmile tak činíte, budete se překrývat a také zanechat drobné hřebeny, ale tyto hřebeny však produkují vzorec i texturu. Když se dostanete na dno zdi, naneste materiál v pohybu nahoru začínající na základních deskách, takže budete mít čistou hranu a na základních deskách nedostanete „štuk“.

Když jste využili, co je na škrabce 6 ″, získejte mnohem více z plechovky a pokračujte. Poté, co to uděláte několikrát, si všimnete materiálu, který se začal trochu „dávat“, a možná nebudete moci získat veškerou materIal mimo škrabku na zeď. Můžete si také všimnout kousků „kůže“ vyvíjejících se na škrabce zdi. Opláchněte si škrabky v nádobě s vodou každých 10 minut, jak materiál na vaší škrabce dojde. Nedávejte žádný typ starého materiálu zpět do plechovky, protože kontaminuje čerstvý materiál. Otřete okraj jedné škrabky na druhou ve vodě nahoru, dokud nejsou oba škrabky čisté. Otřete škrabky látkou, abyste dostali přebytečnou vodu, a také se vraťte do plechovky o mnohem více materiálu. Pokračujte v aplikaci poprvé později.

Krok 4: Použijte další vrstvu

V době, kdy jste dokončili aplikaci první vrstvy, musí být stěna dostatečná k zahájení druhé vrstvy. Musí trvat asi půl hodiny, než každá sekce vyschne. Pokud je chladno nebo pracujete na chladné (outfacing) stěně, zrychlí to ohřívač oblasti. Lehce obrušil celou zeď s pískem 220 grit, aby se zbavil hrotů. Vyčistěte zeď s metrem, abyste se zbavili prachu.

Druhá vrstva materiálu je obvykle světlejší než první. Pouštní písek má jako druhou vrstvu středně žlutou barvu. Naneste tuto vrstvu přesně stejným způsobem jako první. Umožněte několika první vrstvě ukázat nebo „stín“. Přesně to, kolik toho umožňujete ukázat, závisí na tom, jak přesně vyhladíte materiál v pohybu 2. Zjistíte, že pokud na škrabku přitahujete, můžete vytvořit druhou vrstvu extrémně tenkou a také ukázat mnohem více z toho více první vrstva. Nevyhladil se však tak agresivně, protože cílem je „pochovat“ hodně první vrstvy a po dokončení ponechat její stíny. Nechcete seškrábat veškerou druhou vrstvu a ponechat zcela holé části první vrstvy.

Když aplikujete druhou vrstvu, stěna skončí poměrně hladká. Změňte se čas od času a podívejte se na svou práci a prohlédněte si efekt. Pokud máte pocit, že konkrétní oblasti jsou také tmavé a také potřebují další množství druhé barvy, můžete se vždy vrátit a aplikovat více. Ujistěte se, že oblast však vysuší, abyste zajistili, že nenarušíte žádný typ mokré barvy.

Krok 5: Naneste horní vrstvu

Jakmile druhá vrstva vyschne, lehce zarušujte celý povrch 220-gitským brusným papírem, aby se odstranil jakýkoli typ hrotů nebo sušených kousků materiálu. Čistá zeď vypnutí. Naneste třetí vrstvu s přesně stejnou metodou křížového vytahování jako první dva. Horní vrstva je opravdu poněkud odlišný materiál a tenčí konzistence, kterou první dva. Pokud si přejete měkčí i barvu, možná budete chtít nechat mnohem více, když se vyhladíte v pohybu 2. To „maskuje“ mnohem více barvy pod ní. Nedělejte písek.

Krok 6: Vyleštěte stěny

S celkovou i suchých třetí vrstvě musíte mít relativně hladký povrch, poněkud texturovaný, kde se vytvořily malé hřebeny materiálu. Chcete -li poskytnout povrchu lesk, „vyleštěte“ stěny tím, že nad nimi spustí čistou škrabku a zároveň vyvíjí tlak na škrabku. Držte škrabku, jako jste tomu bylo při aplikaci materiálu, ale přiveďte správu lépe na zeď, abyste zajistili, že dáváte skvělou nabídku ploché části škrabky proti povrchu zdi. Stiskněte dolů a otřete kruhovým pohybem. S vaší bezplatnou rukou můžete vyvíjet další tlak zatlačením bytu čepele na zeď. Buďte opatrní, že nekopáváte ostrý okraj čepele do povrchu a také ji štěpíte. Pokud dojde k čipu, vyplňte jej malým množstvím základní vrstvy a také při suchu, několik horní vrstvy. Když je zeď zcela suchá, můžete ji odprášit suchou látkou, abyste se zbavili jakéhokoli typu škrábaných zbytků.

Najděte v našem průvodci mnohem více konceptů pro kutily.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *