IKEA AS ART

Při minulém týdnu Exponátní událost jsme mohli vidět výsledky této výzvy: Čtyři regionální umělci museli objevit nové metody, se kterými je pracovat i produkty IKEA.

Módní návrhářka David Dixon využila své dovednosti ve stylu oděvů k vytvoření docela sbírky dámských oděvů využívajících materiál, který firma prodává. (Šaty vlevo je styl, který znamená využít ve své linii jaro 2012. Tato verze se vyrábí s tkaninou Kajsastina, za 6 $ za metr.) „Lidé obvykle využívají svůj materiál k výrobě polštářů a tašek,“ “ on říká. David diskutoval o dvou barevných schématech – světlech i tučných nebo neutrály. “Rozhodl jsem se vybrat neutrály, protože je to mnohem víc já.” Je to měkčí. “

Na obrazovku si vyberte kousky, vybral si prostornou šatnu s velkou plochou skříně. Cenově dostupné odstíny Varmluft vytvořily teplou záři, když byly pevně zabaleny na stropě. Návrh doplnil koberec shag, stůl příslušenství a židle s čistým lemováním v koordinaci barev. Každé dveře šatníku obsahovaly motivační zprávu v podokně horní sklenice a uvnitř každého dveří byly věšáky s mnohem inspirativnějšími myšlenkami visícími z kalhotových klipů. “Jde o nadšení a také o tom, kdo jste, stejně jako o tom, co je skutečně za dveřmi,” diskutuje David.

Profesionální fotograf George Whiteside, inspirovaný Giorgio Morandi, produkoval viněty využívající produkty IKEA. Mnoho z nich je seskupeno podle barvy-„Jsem z větší části monochromatický typ“-a v každém z nich jsou malé variace. “Líbilo se mi tvary, protože objekty jsou extrémně sochařské a také strašně rozpoznatelné [jakmile jsou seskupeny],” říká. “Odvede vás pryč od skutečné funkce objektů.”

Poté, co pořídil záběry 200 variací, naskenoval notebook poškozený vodou a také využil různé skenování k rámci fotografií. Zaoblené rohy notebooku byly vhodný pro zaoblené okraje rámů Ödby. Mluvte o uměleckém projektu DIY!

Pokud jde o umělce Bruno Billio, vytvořil zřetelnou sochu využívající židle Ikea, stejně jako Thrush Holmes, umělec i malíř, sestavil barevný dům, který vystupoval do čistého lemovaného nábytku. Jak říká David: „Displej je právě tady, aby ovlivnil lidi, aby věřili mimo krabici.“

Vzali jste někdy domácí položku a poskytli jste ji nový účel? Řekněte nám o tom!

Navíc viz další inovativní interiéry s nábytkem IKEA a příslušenství.

Foto kredity: Seema Persaud

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *