12 Trendy a nápady pro terénní úpravy

Sdílení se stará!

tweet

Podíl

8
Kolík

Podíl

Pošta

Terénní úpravy mohou z běžného dvora proměnit krásný funkční venkovní obytný prostor. Nejen, že to bude váš domov příjemnější, ale může zvýšit obrubní přitažlivost a zvýšit hodnotu dalšího prodeje.

Pokud jde o design krajiny, máte spoustu možností. Můžete nainstalovat opěrné stěny, pěstitele a zahradní postele. Vytvořte a dělíte prostory s terasami a chodníky. Majitelé domů si užijí trávení času ve své nové krajině a způsobu, jakým jejich domov vypadá pokaždé, když se vrátí domů.

Vždy začněte s plánem designu krajiny.
Stejně jako jakýkoli rozsáhlý projekt budete mít lepší výsledky s pečlivě vykresleným plánem designu. Pokud plánujete přepracování dvorek. Bez velkého designu pro celou nemovitost může vaše krajina nakonec vypadat nesouvislá, postrádat tok a funkce.

Krajina se s vámi setká, aby zkontroloval váš prostor a poslouchal své sny pro dvorek. Budou zvážit všechny věci, které potřebujete pro vaši přizpůsobenou krajinu. Možná budete chtít krb pro víkendové večery kolem táboráku. Nebo možná jste zahradník a chcete naplnit svůj prostor vyvýšenými květinovými záhony. Vezmou si vaše must-haves a přidají další funkce, takže se to všechno spojí.

DIY terénní úpravy nebo najmout profesionála?
Landcaping Lze provést kutily, ale neměli byste spustit žádný projekt bez dobře položeného plánu. Nejběžnější chybou majitelů domů je přijetí přístupu kusu k terénnímu úpravě. Budou pracovat na jedné oblasti dvora najednou, aniž by věděli, jak to všechno bude plynout dohromady, až bude hotovo. Projekty Bad DIY terénní úpravy mohou mít negativní vliv na další prodej vašeho domu. Před pokusem o kutily se ujistěte, že jste si jisti ve své dovednosti a časovém závazku.

Pokud chcete tuto práci řešit sami, máte stále design návrháře na krajinu. Mohou vám pomoci vytvořit plán pro dvorek a dokonce pro vás rozebrat všechny podrobnosti. Přesně budete vědět, jaké materiály potřebujete, jaké funkce musíte nainstalovat a jak se všechno bude dívat na konec. Možná se rozhodnete udělat nějakou práci sami a najmout krajinář, který se postará o složitější instalace. Tento plán vám pomůže zůstat v organizaci, zůstat v rozpočtu a mít realistickou představu o projektu, než začnete.

Stále se nemůžete rozhodnout? Přečtěte si tento článek: „Měl bych si najmout profesionála nebo dělat vlastní krajinu?“

12 Skvělé nápady na krajinářské úpravy na zahradě

Víte, že chcete přepracovat svůj dvůr, ale nejste si jisti, kde začít. Letos v létě jsme poskytli několik nápadů a inspirace, které vám pomohou co nejlépe využít váš domov. Účelem nejoblíbenějších instalací krajiny je vytvořit funkční venkovní obytné prostory, které si vy a vaše blízcí užijete společně.

Trendy a nápady krajiny

Obsah

1. Několik venkovních obytných prostor.
2. Oblast táboráku.
3. Vodopády, potoky a rybníky.
4. Vytváření atmosféry osvětlení krajiny.
5. Xeriscaping pro dvorku s nízkou údržbou.
6. Instalace systému sběru deště.
7. Přechod na umělou trávu.
8. Rostlinné rostliny.
9. Arbory a pergoly.
10. Venkovní kuchyně.
11. Výsadba kuchyňské zahrady.
12. Vylepšení rostlin.

1. Několik venkovních obytných prostor.

Vytvoření venkovního obývacího prostoru zlepší funkci vašeho domova a poskytne vám prostor, který si můžete užít. Venkovní obytné prostory jsou také velmi oblíbené u kupujících a jsou skvělou prodejní funkcí, pokud se rozhodnete uvést svůj domov na prodej.

Majitelé domů, kteří mají prostor, se rozhodnou nainstalovat více než jeden venkovní obytný prostor. To by mohlo znamenat vybudování vyššího doplňku paluby z domu pro stolování, s nižším terasem Paverstone terasy určené pro lenošení nebo konverzaci. Někdy bude další posezení na druhém konci dvora, kromě květinové zahrady nebo vody. Krajiny mohou tyto oblasti definovat s opěrnou stěnou, chodníky, rostlinnými postelemi a dokonce i strukturami, jako jsou altány nebo pergoly.

2. Oblast táboráku.

Očistoty trendují tak dlouho, jak jsme věděli, jak střílet! Stavba venkovního ohniště přesto je i nadále hlavním trendem v krajinářském designu. Tato funkce poskytuje pohodlný prostor pro relaxaci venku dříve na jaře nebo později na podzim než jiné venkovní obytné prostory. Mnoho ohnin je instalováno na terase nebo v prostoru, který byl definován udržováním stěn nebo jiných prvků hardcape. Můžete si vybrat klasickou ohniště nebo plynový venkovní krb.

3. Vodopády, potoky a rybníky.

Vodové funkce jsou letos oblíbenou instalací krajiny. Pokud trávíte čas venku, budete se cítit uvolněně a omlazeni posloucháním jemného stékání vody. Pokud jde o funkce vody, máte širokou škálu možností a cenových bodů. U menších yardů bude fungovat vodopád bez rybníků nebo jednoduchá fontána. Pro větší vlastnosti majitelé domů instalují plné rybníky s koi rybami amalé vodopády nebo potoky. Pokud chcete funkci vody, nainstalujte ji profesionálem. Nesprávná instalace vám může dát problémy po silnici.

4. Vytváření atmosféry osvětlení krajiny.

Majitelé domů chtějí večer vylepšit svůj design krajiny s promyšleným osvětlením. Hlavní obytné prostory, stejně jako terasa nebo paluba, by mohly mít měkké okolní osvětlení, takže je lze použít v noci. Krajiny také instalují krajinné osvětlení, které zdůrazňují určité rysy krajinného designu, jako podél cesty, poblíž vodovodního prvku nebo některých rostlinných postelí.

Světlí krajiny může také zajistit zabezpečení pro váš majetek. Mít světla senzoru pohybu poblíž vašeho domova nebo u vchodu do dvora může pomoci odradit vetřelce. Může také zlepšit bezpečné osvětlení pro vás a vaši rodinu, když se přiblížíte ke svému domovu nebo v noci navigujete na dvoře.

Sluneční světla jsou oblíbenou volbou. Malé solární panely absorbují sluneční energii během dne a světla se rozsvítí automaticky, až se ztmavne. Tato světla obvykle nejsou dostatečně jasná, aby sloužila jako osvětlení úkolů, ale mohou vytvářet rozmarnou atmosféru pro vaše chodníky, ploty a další krajinné rysy, když slunce klesá.

5. Xeriscaping pro dvorku s nízkou údržbou.

Xeriscaping je terénní úpravy, které snižuje nebo eliminuje potřebu doplňkového zavlažování ze sprinklerů nebo zavlažovacího systému. Pro tento typ krajiny si majitelé domů vybírají rostliny a keře odolné vůči suchu, které vyžadují velmi málo vody.

Místo trávy by Xeriscapes měl více oblastí naplněných mulčováním nebo někdy štěrkem. Můžete použít organický mulč k zakrytí povrchu půdy kolem rostlin a vytváření cest na vašem dvoře. Mulč umožňuje, aby kyslík i vodu procházeli do kořenů rostlin a zároveň poskytovali vrstvu izolace. Tato vrstva snižuje odpařování vody, takže rostliny se absorbuje více vody. Rovněž snižuje růst plevelů, snižuje erozi a zmírňuje teplotu půdy.

Více majitelů domů má zájem o energetickou účinnost a méně konzumuje. Xeriscapes může snížit spotřebu vody o 60% nebo více ve srovnání s konvenční krajinou. Jsou také velmi nízkou údržbou, protože se nemusíte starat o zalévání nebo udržování tolik trávníku, pokud existuje. Ze stejného důvodu ušetříte peníze na údržbě trávníku. Xeriscapes používají k údržbě méně hnojiva a vybavení, což vám ušetří čas i peníze.

6. Instalace systému sběru deště.

Po stejných liniích jako Xeriscaping je oblíbeným udržitelným trendem terénní úpravy sběr dešťové vody. Nejjednodušší způsob, jak sklízet dešťovou vodu, je s dešťovým sudem, ale existují pokročilejší systémy sběru, které lze integrovat do zavlažovacího systému. Někteří mohou dokonce sklízet vodu a nakrmit ji do vašeho instalatérského systému domácnosti.

Protože metoda dešťového sudu je nejjednodušší a nejlevnější, je také nejoblíbenější. Instalace dešťového sudu zachytí dešťovou vodu, takže ji lze použít pro zalévání trávníku, stromů a dalších rostlin ve vaší krajině.

7. Přechod na umělou trávu.

Chcete po celý rok zelený trávník bez jakékoli údržby? Takže udělejte mnoho majitelů domů! Umělý trávník se stává stále populárnějším v krajinářském designu. Výroba a instalace umělého trávníku v průběhu let prošla dlouhou cestu. Má texturu, více odstínů, délky čepele a tloušťky a vypadá a cítí se stejně jako skutečná věc.

Nebudete se muset starat o zalévání, řezání, hnojení nebo kontrolu plevelů. Chcete -li udržovat umělý trávník, jednoduše vyfukujte zbytky pravidelným dmychadlem. Je to nejjednodušší způsob, jak získat krásný, svěží, zelený trávník, ale rozhodně to není nejlevnější. Umělý trávník je drahý, ale pokud potřebujete krajinu s nízkou údržbou, je dobrá volba.

8. Rostlinné rostliny.

Rostliny, které pocházejí z vaší klimatické zóny, budou prosperovat. Navíc, obnovení původního stanoviště rostlin v městských prostorech může pomoci zachovat místní biologickou rozmanitost. To je něco, co se pro mnoho lidí stává důležitější. Vaše vlastní krajina může přispět ke zdravému a živému ekosystému pro ptáky, včely a další tvory, které jsou životně důležité pro zdravou biologickou rozmanitost.

Majitelé domů a krajiny budou mít prospěch ptáky a chyby výběrem nativních rostlin pro svůj terénní projekt. Pokud chcete rostliny, které se daří dobře, místo exotických rostlin, které se snaží zůstat naživu, a máte rádi myšlenku více ptáků na dvoře – vyberte si nativní rostliny. Hledejte nativní rostliny pro váš region.

9. Arbory a pergoly.

Lidé obvykle dostávají zmáčky a pergoly zmatené, ale oba jsou oblíbené trendy designu. Tyto struktury mohou pomoci definovat vstupy, chodby nebo obytné prostory a vytvořit dramatické ohnisko v designu krajiny.

Arbor je struktura v krajině, která znamená a vstup do samostatné oblasti nebo cesty. Hodny jsou obvykle volně stojící, obloukové a navržené tak, aby podporovaly horolezecké vinné révy a jiné rostliny.

Pergoly jsou obvykle postaveny na palubě nebo terase, aby vytvořily stín nad posezením. Jsou postaveny jako držáky, USINg jednoduchý návrh příspěvku a paprsku. Někdy jsou pergoly připojeny k domu, ale mohou být samostatnou strukturou v jakékoli části dvora. Horní část pergoly mohou být otevřené paprsky, pokryté mřížkou ve stínu nebo ji mít plnou střechu. Mnoho pergolů je postaveno na podporu horolezeckých vinic a rostlin.

10. Venkovní kuchyně.

Šéfkuchař dvorek posunul věci na zcela novou úroveň. Venkovní kuchyně jsou populární, ale jsou mnohem víc než jen na dvorku. Přemýšlejte o atraktivní a plně funkční kuchyni, postavené hladce na krásně upraveném dvoře. Domácí kuchaři tyto prostory personalizují a instalují věci, jako jsou pece na pizzu, více grilů a kuřáků, aby vytvořili prostor ideální pro kulinářské výtvory v úžasném venku.

Stejně jako vnitřní kuchyně mohou být venkovní kuchyně centrem pro zábavu a socializaci. Při přípravě večeře na vlastním grilovacím systému podávejte hostům koktejly na venkovním baru. Prostor může být zastíněn pergolou, zcela zakrytý nebo ne, ať už si vyberete cokoli.

11. Výsadba kuchyňské zahrady.

Zatímco udržitelnost je pro společnost důležitější, stává se také důležitější v krajinářském designu. Majitelé domů chtějí udělat více než jen kompostovací kousky kuchyně, a tak pěstují zeleninové zahrady, aby doplnili seznam potravin.

Venkovní kuchyňské zahrady mohou vám a vaší rodině poskytnout čerstvou zeleninu, bylinky a bobule po celé léto. Budete milovat čerstvé jídlo vycházející z dvora, ale také si užijete akt pěstování. Zahradnictví je skvělý způsob, jak se spojit s přírodou. Pomáhá nám relaxovat, snižuje stres a je také dobrý pro děti. Pokud si nejste jisti, jakou zeleninu pěstuje, jako vaše krajinářská společnost, která roste nejlépe pro vaši klimatickou zónu.

12. Vylepšení rostlin.

Když projdete zahradním centrem, je podstatná část displeje tvořena ohromujícími zahradními hrncemi. Rostliny v květináči byly vždy populární v krajinářském designu a nic se nezměnilo.

Rostliny v květináčích mohou být pro majitele domů záchranou života s omezeným prostorem. Nasazení několika ohromujících květináčů na verandu nebo balkon bytu může přidat stříkající barvu i do nejmenšího venkovního prostoru. Bez ohledu na majetek se rostliny v květináči také používají k ozdobení posezení, liniových cest a zlepšení obrubního přitažlivosti. Jsou také přenosné, takže můžete změnit rostliny v určitých oblastech vaší krajiny, aniž byste museli zasazovat něco nového.

Jaká je hodnota terénního úpravy?

Terénní úpravy mohou zvýšit hodnotu vašeho domova. I když nebudete získat zpět 100% nákladů, určité instalace krajiny mohou přinést vyšší hodnotu dalšího prodeje, pokud chcete svůj domov prodat. Realitní trendy ukazují, že kupující domů se nejvíce zajímají o funkce krajiny, které mohou přidat k životnímu stylu, více než jen estetiku. Chtějí si koupit dům, který má funkční, pohodlné a pohodlné funkce. Kupující také hledají krajinu, která nevyžadují nákladnou údržbu.

Pokud prodáváte svůj domov, záleží na obrubníku. Ohromující terénní úpravy vám může pomoci dosáhnout dobrého obrubního přitažlivost. To přiláká kupující a velí vyšší cenu za váš majetek. Jedním z nákladově nejefektivnějších způsobů, jak můžete zlepšit obrubní přitažlivost, je péče o trávník. Udržování trávníku, plevelů vaší zahrady a ořezávání stromů a keřů dá vašemu domovu leštěný vzhled, na který jsou kupující nejvíce přitahováni. Vidíte více než 100% vašich investic vrácených při dalším prodeji investováním do pravidelné péče o trávník.

Vytváření venkovních obytných prostorů může také zvýšit hodnotu dalšího prodeje. Terasy a přírůstky paluby mají dobrou návratnost investic. Podle této zprávy o hodnotě vs. vs. hodnota může jednoduchý přidání dřevěné paluby získat téměř 76% svých nákladů.

Měli byste také zvážit hodnotu vašeho zlepšeného životního stylu a osobní potěšení z vaší nové krajiny. Utratit peníze za krajinu a užívat si je. Pokud se rozhodnete prodat v budoucnu, vyděláte trochu navíc jako bonus.

Najděte renova

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *