• Uncategorized
  • 0

Na trh jdeme

trh Jean-Talon je uprostřed velké italské komunity v Montrealu poblíž vrcholu Boulevard Saint Laurent. Po válce byla velká vlna Italů, která emigrovala do Kanady, a také si vytvořili oblast svou vlastní.

Obrovský kostel je známý svou freskou Mussolini na koni. (Umělec za to vzal nějakou flack.) Park přes ulici od Velkého kostela se nazývá Dante a je téměř stejně božský jako slavné dílo básníka. V vinné révě jsou pokryty kované železné mřížky, stejně jako lavičky, na nichž starý chlap popíjel Cappuccinos a diskutoval o fotbalových skóre. Pokud ten chlap ve vašem životě, jako je sledování a také dodržování fotbalu

Mezitím je obchod s kuchyní Dante na rohu slavný nejen pro svou dokonalou rozmanitost hrnců a malých spotřebičů, ale také pro prodej loveckých pušek i rybářských nožů. Milano je italský superstore (od roku 1954) stále naplněný starým světovým milostí. Pokud je to Ital, mají to.

Oblast, kde se nyní trh Jean-Talon nachází jako lakrosový pole, avšak ve 30. letech město Montreal koupilo půdu a změnila ji na trh. (Do té doby si místní obyvatelé koupili své čerstvé ryby, rajčata a maso z zadní části džemu nákladních vozidel na samotném Rue Jean-Talon.) Trh se nyní šíří přes tři bloky.

Producenti právě tady jsou dnes hlavně ze severní části ostrova Montrealu. Existuje chlap, který prodává organické byliny, stejně jako dáma s bílými ředkvičkami a mikrorugu. Někdo nabízí pouze chřest. Další, jen sirup. Načasování mého vidět je obzvláště náhodné, protože trh je parfémován čerstvou bazalkou a zralými jahodami. Chez Nino a Chez Louis nabízejí hlavně restaurace; Jejich zelenina i výběr ovoce jsou více odlišné i rafinované, jejich hrušky a granáty jablko zabalené do hedvábného papíru.

A tato duhová mrkev mi připomněla přesně to, jak moc se mi líbí jednoduchá glazovaná mrkev. Rovněž jsou skvěle házeni čerstvými bylinkami na trhu, zejména na pažitku nebo kopr. Právě zde je jeden z mých oblíbených receptů na mrkve:

Glazed Letní mrkev

(slouží 4)

2 šálky mrkve, nakrájené (ne ty loupané a také takové mini, ale skutečné, nádherné mrkev, nabízené v svazcích)
2 lžíce nesoleného másla
1 lžíce cukru
Sůl i pepř

Krok 1: Vložte mrkev do hrnce s dostatečnou vodou, aby je zakryla, stejně jako lžíce do másla i cukru. Vařte na vysoké teplotě, odkryjte se a tak často míchejte. Měli by trvat asi 10 minut, než budou něžnou.

Krok 2: Pokud jsou však vařeny, v hrnci zbývá ještě nějaká voda, vypusťte vodu a morkům dejte na vysoké teplo, aby se zajistilo, že cukr i lehká glazura typu A typu A. Sezóna bude sůl a pepř podle chuti.

Foto kredity:
Amy Rosen

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *