House Automation Hub Job

odevzdání od Derek Kennedy: Proč automatizační centrum domu? Vždycky jsem se zabýval konceptem automatizace domu, ale dva prvky mě začaly. Jeden, náklady na dobrý kontrolér HA (a neznamená to, že 24 × 7 PC). Za druhé, ona, která by měla být dodržována nenávisti kabelů, které pobíhají kolem.

Takže jsem se zabýval kamarádem, abych vytvořil řadič HA s nízkým vstupem, který telefonujeme „nebo domácí automatizací“ (nebo hah). Nyní jsme téměř dva roky v projektu; Využilo to velké úsilí (zejména na straně softwarové aplikace), ale byla fantastická zábava. Nejlepší ze všeho, co je založeno na přepracovaném routeru WiFi, který lze obvykle zakoupit na eBay za přibližně 10 liber.

Začínáme – úplně první věcí, která byla provedena, bylo vytvořit práci wiki, kterou jsme použili ke sledování všech konceptů i práce. Byl odebrán čas, aby se nahradil operační systém v systému, který máme veškerý zdrojový kód pro (a open source zpět do komunity). Systém spustí jádro Busybox Mini-Unix. Automatické aktualizaci firmwaru z našeho webu bylo také implementováno.

Pak jsme začali věřit tomu, co spravovat, stejně jako monitorovat. S ohledem na věc SWMBO „Žádné dráty“ jsme experimentovali s ovládáním RF síťových zásuvek prostřednictvím přizpůsobeného vyvinutého mikro a RF vysílače. Po nějaké práci s naším rozsahem ‘i na desce postupu Mega8 jsme měli kód pro tyto spravování, které jsou velmi spolehlivé v provozu i s velkou rozmanitostí.

Brett, můj příteli softwarové aplikace Guru, začal navrhnout základní funkce na hah. Dělá to velmi důkladně. Chtěli jsme využívat protokoly „otevřených standardních“, abychom zajistili, že se HAH může spojit a hrát si s jinou HA sadou. Brett rychle objevil XAP – úžasný protokol HA založený na vysílání. Všechny „moduly“ na HAH jsou zcela kompatibilní s XAP.

Vlastní hardware – propojení mezi naším „vlastním hardwarem“ a hardwarem jádra routeru je přes sériový port na routeru. Nečetné směrovače vystavují sériový port, ale naštěstí tento design ano. Dále jsem vyvinul trochu PCB, který by se ve tvaru routeru tvaroval. Tím se přidá čtyři vstupy, čtyři relé, RF vysílač, LCD, sběrnici I2C a 1vodní sběrnice pro čtení až 16 x DS1820 teplotních senzorů. Poslali jsme to pro výrobu i naštěstí, deska, která se vrátila, fungovala poprvé bez jakéhokoli typu změn stopy.

HAH odkazuje na váš širokopásmový router a také získává svou IP adresu prostřednictvím DHCP. Přidělená IP adresa je zobrazena na LCD, takže pochopíte, kam nasměrovat prohlížeč. Můj stolní mlýn Sherline CNC byl ideální pro řezání clony v situaci routeru pro LCD.

Úžasná softwarová aplikace – mezitím Brett ukázal kód jako člověk. UI založené na prohlížeči začalo s několika snadnými stránkami, aby umožnilo ovládat vzdálené zásuvky RF, hodnoty vstupů, které mají být odhlášeny, a relé, která mají být řízena. Odečty teploty byly splněny brzy poté. Fotky UI jsou zde. Byl vytvořen adaptér XAP, aby hovořil s naším přizpůsobeným hardwarem. Byl vytvořen současný podpůrný modul výdajů, který umožňuje sledování využití elektrické energie. Poté modul XAP na Pachube umožnil systému zaznamenávat všechny datová řeči, stejně jako Pachube.com uspořádaná správa (spíše než prostřednictvím ovládání uživatelského rozhraní). Modul XAP na Google Calendar umožňuje, aby byl systém poháněn událostmi v kalendáři Google. Twitter se zdá být v těchto dnech populární, modul Twitter umožňuje správu systému prostřednictvím tweety. OS Busybox samozřejmě také umožňuje odesílání e -mailů. Systém může také odesílat zprávy SMS – stačí připojit telefon Nokia. Také jsme podpořili „probuzení na LAN“. Fantastické pro snižování energie tím, že počítače jdou do pohotovostního režimu nahoru, dokud je nevyžadujete.

Přehled rozhraní HAH

Vlastní skriptování – Se všemi těmito moduly se zdálo, že existuje požadavek umožnit interakce mezi moduly. např. Pokud teplota na senzoru při recenzích 25c, pošlete e -mailovou upozornění; Pokud byl ohřívač zapnutý mnohem více než hodinu, vypněte jej; Když zavřete, vypněte všechny RF přepínače. Modul „plugboard“ s jednoduchým využitím skriptovacího jazyka umožňuje všechny tyto věci.

Praktické využití – V praxi vše funguje velmi dobře, solidní a spolehlivé v provozu. Docela „zelená“, protože znovu použijeme starý router, který může být jinak vyhozen, a také přitahuje pouze 6 wattů energie, takže není nákladné běžet. Sleduji teploty v mém suterénu a mohu se zahřívat před zobrazením domova. Také mohu získat tweet, pokud někdo nechal dveře ledničky otevřené. Senzor Dawn/Dusk, propojený se vstupním řádkem, mi umožňuje skriptovat, že se změní osvětlení. SWMBO je potěšen, protože systém (s 1-drátem sběrnice ConnectIonty i další „kabelové“ senzory) sedí v suterénu. Kolem domu je zapotřebí zásuvky RF sítě.

Co bude dál pro hah – no, věci teď nejsou tak zběsilé. Brett, stejně jako já mám velké množství závazků v den a pracovišti. Tinkuji s nápadem subsystému RF přijímače. To by využilo most XAP (který Brett již kódoval), aby se zavěsil stejně jako hah. Pokusili jsme se podat vše v tolik detailu, jak je potřeba, aby ostatním umožnilo, aby obsahovali jejich vlastní HAH – je obtížné pochopit, zda to někdo udělal. S potěšením by slyšel, zda by někdo věřil tomuto užitečnému úsilí. Zprávy mohou být ponechány na fóru HAH nebo na komentářích automatizovaného HOME.com níže.

Hub pro automatizaci domů: Livebox na eBay: Xapautomation.org

Chcete víc? – Sledujte nás na Twitteru, jako jsme my na Facebooku, nebo se zaregistrujte do našeho RSS kanálu. Tyto zpravodajské příběhy můžete dokonce získat prostřednictvím e -mailu, každý den přímo do vaší doručené pošty

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mailem
Více

Whatsapp
Tisk

Skype
Tumblr

Telegram
Kapsa

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *