• Uncategorized
  • 0

Classic Savannah Style

Měl jsem šanci cestovat do Savannah v Georgii před několika týdny a při této příležitosti jsem skočil. Byl jsem tam minulé léto a zamiloval jsem se a od té doby mě přišel na revizi. Toto ohromující historické město, známé jako „Hostess City of the South“, dělá nejlepší dlouhý víkendový útěk. Je to jedno z nejmalebnějších měst, jaké jsem kdy viděl, plné koloniální architektury a nejteplejších lidí, jaké kdy potkáte. Moje máma to vhodně nazvala „Kingston of the South“. Má stejný pocit jako Kingston, Ontario – architektura a historie starého světa, dlážděné ulice lemované butiky, nádherné restaurace na vodě a tolik kouzla, které nevíte, co s tím všem můžete udělat.

Savannah je domovem Savannah College of Art and Design, jedné z nejvyšších uměleckých vysokých škol na světě. SCAD hrál velkou roli při udržování tohoto starého města v dobré podobě a vyvíjel úsilí na udržování a obnovení senzačních domů, budov a kostelů. Architektura města je obecně koloniální, ale zahrnuje také prvky federální, gruzínské (přirozeně) a gotické a řecké oživení architektury. Můžete strávit hodiny bezcílně putováním ulicemi pod stromy, které krásně zakrývají chodníky s jejich tekoucím španělským mechem. Snažil jsem se zachytit část architektonické krásy, ale jak vidíte níže, je trochu těžké se dostat za stromy. Savannah je naprosto nejlépe vidět a zkušená pěšky.

Žádné dva domy nejsou přesně podobné. Každý z nich má své vlastní speciální atributy, aby to vyniklo, ale každý přidává do bloku určitý vizuální zájem a lákadlo. Miluji různé pedimenty nad okny, černé uzávěry a komplexní železářství na zábradlí a balkonech.

Říká se, že tento žlutý gigantický dům byl právě prodán Marc Jacobsovi. Před několika lety se zamiloval do Savannah a dokonce otevřel obchod uprostřed historické čtvrti.

Je opravdu těžké procházet se nahoru a dolů po těchto ulicích a zdržet se přitlačení tváře nahoru k oknům, aby se nahlédl dovnitř.

Mezi ohromujícími domy jsou dokonce mnohem velkolepější zahrady. Přilepil jsem si kameru železnou bránou, abych tento výstřel zapálil. Jen si představte, jak se tady kopete se sklenicí sladkého čaje na odpoledním slunci …

Můžete říct dům snů? Ruce dolů, to byl můj milovaný dům. Sedí tváří v tvář Forsyth Parku, „Central Park“, pokud chcete, Savannah. Víš, o kterém parku mluvím – ten s tou slavnou fontánou?

Ano, ta fontána. V únoru jsem byl v Savannah a byl to slunečných 25 stupňů-tento 30 akrový park byl plný lidí, kteří se lenovali, hráli fotbal a procházeli se svými psy. Nemohl jsem požádat o nic víc, zvláště po vyslechnutí sněžení, které právě zasáhlo Toronto.

Tady jsem se svou maminkou a tetou (moje teta je další blondýna, ale vždy jsme zmateni pro duo matky-dcera, promiň maminka) před dalším domem snů, Mojžíš Eastman House. První den v Savannah jsme provedli chůzi s fantastickým Bobby Davisem. Pokud jste se někdy podívali na toto okouzlující město, vřele doporučuji zavolat. Dělá naprosto přátelské (a veselé!) Soukromé exkurze a naučíte se mnohem víc, než by vám kdy mohl ukázat jakýkoli průvodce.

Bobby nás vzal, abychom viděli umístění populární sady z klasiky z roku 1994, Forrest Gump, který byl zastřelen většinou v Savannah. Stačí si vyjmout postel tulipánů a přidejte lavičku a to bylo místo populární lavičky, o které Tom Hanks vyprávěl své příběhy v celém filmu.

Přestože jsem byl na dovolené, editor H&H ve mně nemohl odolat jít do několika, pokutu všech, designových obchodů. Díky přítomnosti SCAD má Savannah prosperující kulturu designu. Myslel jsem, že s vámi musím sdílet jeden z mých oblíbených …

Jak okouzlující je exteriér tohoto obchodu, číslo čtyři jedenáct? Miloval jsem pruhované markýzy, malované cihly a malé květinové krabice obklopující umělá lisovaná okna.

Tento podmanivý obchod měl všechno: moderní, ale dekorativní kousky, rozpočtové barevné doplňky, monogramy, díky nimž by spolupracoval Michael Penney slabým v kolenou a kolekce prádla, kterou by Lynda Reeves milovala. záleží na mě. Kromě toho je Claire, jeden z majitelů obchodů, jedním z nejpřátelštějších a nepochybně elegantních lidí, které jsem potkal na jihu.

Pokud se snažíte najít malou dovolenou, nehledejte navíc než Savannah. Toto eklektické a historicky bohaté město je nutností. Zmínil jsem se o tom, že je to také považováno za jedno z mnoha strašidelných měst? A jídlo jsem tam ani nepokryl! Koneckonců, je to město, které Paula Deen Food Network volá domů. Nakonec nezapomeňte sbalit své plavky, protože pláž je pouhých dvacet minut odtud. Opravdu to není o nic lepší než to!

Pro mnohem více stylu inspirovaného jihem, exkurze domů z roku 3030s.

Foto kredity: Kathryn Bala

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *