Recenze: ARANET4 Home Wireless Indoor Air Quality Monitor

Vždy se zajímáme o senzory kvality ovzduší a nejnovější, který se objeví v automatizovaném domě, je ARANET4.

Toto je první domácí snímač kvality vnitřního ovzduší ze sub-značky lotyšské společnosti Saf Tehnika. Měří oxid uhličitý (CO₂), teplotu, relativní vlhkost a atmosférický tlak.

Zobrazit

Vyrovnávacím prvkem tohoto zařízení je jeho schopnost zobrazit všechna jeho měření na obrazovce. Pomocí technologie podobné místnosti EVE používá displej obrazovku E-Ink, která poskytuje informativní, i když malý, panel odečtů.

Výhodou tohoto typu displeje jsou jeho nízké požadavky na výkon a jeho vysoký kontrast se snadno přečte, pokud existuje dobré okolní osvětlení. Jednotka může sedět na stole nebo polici, nebo být namontována zdi, pokud dáváte přednost.

Senzory

Neexistují žádné detektory VOC nebo PM2.5, ale palubní elektronika používá pro měření CO₂ speciální typ senzoru „NDIR“…

ARANET4 používá pro měření úrovně CO₂ nedisperzní infračervený (NDIR) senzor. Zařízení má malou plynovou komoru s infračerveným světelným zdrojem, ve kterém Co₂ absorbuje světlo. Optický filtr před detektorem poté filtruje veškeré světlo s výjimkou vlnové délky, kterou mohou molekuly CO₂ absorbovat, aby bylo možné provést přesné měření úrovně CO₂.

Stejně jako celočíselné zobrazení obrazovka také zobrazuje systém semaforů 3 barev. Maximální hladina vnitřního CO₂ považovaná za přijatelnou je 1 000 dílů na milion a barvy znamenají následující:

Zelená – dobrá (pod 1 000 ppm). Optimální kvalita vnitřního vzduchu
Žlutá – průměr (1 000 ppm). Kognitivní funkce mozku snižuje o 15%
Červená – nezdravá (1 400 ppm). Kognitivní funkce mozku klesne o 50%

Existuje zvukový varovný bzučák, který lze povolit nebo deaktivovat jako alarm pro nebezpečné úrovně. Doporučuje se kalibrovat zařízení jednou ročně a to lze provést automaticky nebo ručně.

Můžete vybrat měření, které má být zaznamenáno každé 1, 2, 5 nebo 10 minut a Aranet tvrdí, že to bude rozdíl mezi vašimi bateriemi trvajícími od 4 měsíců do 2 let.

Související: Airthings Wave Plus Smart Indoor Air Quality Monitorelated: Airthings Wave Mini Smart Indoor Air Quality Monitorelated: Eve Room 2. Gen Indoor Air Quality Monitorelated: Foobot je váš inteligentní monitor kvality domácího vzduchu monitor

Je třeba zdůraznit, že jednotka varuje, že vložení baterií nesprávně poškodí dostatečně špatně, aby znamenalo, že je třeba vrátit výrobci k opravě. FAQ také varuje, že kapka může také trvale poškodit senzor, takže buďte opatrní.

Aplikace

K dispozici je aplikace pro Android a iOS, která je v současné době trochu základní, rádi bychom viděli, jak se to postupem času vyvíjí a zlepšuje.

Některé funkce lze z aplikace ovládat, zatímco jiné jsou přístupné pouze pomocí přepínaného dip, které jsou pod buňkami v kompartmentu baterie.

1) default measurement interval is set to 5 minutes;2) CO2 sensor automatic calibration is disabled;3) default temperature measurement units are set to Celsius;4) Bluetooth connection is enabled;5) Bluetooth connection transmission range is set to normal;6 ) Bzučák pro zvukové zvukové alarmové oznámení je zakázán; 7) Indikace CO2 je nastavena na lidský režim; 8) je povolen přístup k útulnému inteligentnímu domácímu asistentovi.
Nastavení 2., 3. a 4. a 4. nastavení lze změnit pomocí přepínačů v kompartmentu baterie na zadní straně zařízení, ale zbývajících pět nastavení lze změnit pouze pomocí aplikace ARANET4.

Aplikace pracuje v režimu portrétu, ale přeměním na krajinu poskytuje širší pohled, kde se můžete přiblížit k přiblížení vašich dat.

Integrace

Pokud chcete vyzkoušet nějakou integraci pro kutily, je k dispozici neoficiální webové API a klient a knihovna Python a také s Homey.

Výrok

Hodnocení: 4 z 5.

ARANET4 je úhledný malý monitor kvality ovzduší se senzorem s vysokým stupněm CO₂.

Jeho USP je jeho schopnost ukázat vám čtení v reálném čase na první pohled, aniž byste museli vytáhnout telefon z kapsy, aby spustili aplikaci.

Nyní dostupný.

K dispozici od Amazonu

91 recenzí

Domov ARANET4: Monitor bezdrátové kvality vnitřního ovzduší pro domov, kancelář nebo školu [CO2, teplota, relativní vlhkost a další] přenosné, bateriové obrazovky, e-ink, aplikace pro konfiguraci

Přesně monitoruje kvalitu vnitřního vzduchu – CO2 (ve skutečnosti měří hladinu CO2), teplotu, relativní vlhkost a atmosférický tlak v reálném čase
Vizuální a zvuková varování, když je koncentrace CO2 příliš vysoká
Efektivní displej efektivního e-inkanu zajišťuje super dlouhou životnost baterie pro toto bezdrátové zařízení (až 2 roky)

koupit na Amazonu

Aranet4.com

Sdílet toto:
Facebook
Cvrlikání
Reddit
LinkedIn. \ t
Pinterest4.
E-mailem
Více

Whatsapp.
Tisk

Skype.
Tumblr.

Telegram
Kapsa

Poslední aktualizace na 2021-10-04 / Affiliate Links / Images z Amazon Product Reklamy API

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *