• Uncategorized
  • 0

Případová studie: Přechod z mřížky za 2 000 GBP s ledničkou 2. rukou

, světla, televize, počítače? ANO. Konvice, toustovač, vydavatel, pračka, myčka ne. Jednalo se o parametry pro minimalistický PV systém Off Grid pro přístroj. nízká energie, ale nízká cena.

Pokoušeno reklamou na nějaké panely z Kanady z Kanady jsme brzy klepali na dveře Bimble Solar poblíž Brightonu. Získali jsme 4 PV panely a byly ukázány do velké stodoly s hromádkami panelů proti stěnám. “Které jsou tedy naše?” Zeptali jsme se. „Kdokoli se vám líbí“ byla odpověď.

Byli většinou z druhé ruky a my jsme se usadili na 300wattových z Francie; zaniklé oběti solárních farmy. Zdá se, že existuje mnoho solárních farem, buď buď poprsí, nebo upgradují, takže přijde hromady více levných panelů. Vzhledem k tomu, že panely by měly trvat 20 let, má smysl začít s levnými používanými-kdo ví, co bude možná upgrade asi za deset let.

O 20 minut a 1 740 GBP později jsme měli soupravu v automobilu s bateriemi, které mají být dodány později. Zde je seznam sad:-

4 x 300 W PV panely, 4 roky staré a 99 GBP.

Toto je pole 1,2 kwp

40A 12V/24V MPPT CHARGE CONTLERLER – Nový model Tracer4215bn

To nabíjí baterie efektivně a bezpečně. Volitelný měřič zobrazení MT50 MPPT pro nové regulátory náboje BN Tracer 10A 20A 30A 40A. řekne vám, co se děje s každou částí instalace.

Vitron Phoenix 1200W, střídač 24V

Hodně upřednostňované komunitou plavby to mění 24V DC na 240V AC, až 1,2 kW. Výstup je čistě sinusová vlna AC tak dobrá pro počítače a televizi.

Sterling 200ah uzavřená baterie 12V

Dva z nich v sérii dává 24V. Velká a velmi těžká není pochyb o kvalitě a 200AMP.hours je na horním konci rozsahu.

Byly zahrnuty všechny konektory a dráty a zapojení se ukázalo být velmi jednoduché.

Abychom udrželi úhledné a bezpečné kabely, ráda používám dvě spotřebitelské jednotky; Jeden pro stranu DC s nízkým napětím a druhý pro stranu 240 V. Přípojnice a DIN Rail ve spotřebitelské jednotce způsobují, že kabeláž je rychlé a pohodlné a když jsou všechny jednotky namontovány na desce, s dráty za deskou, všechno vypadá úhledně a uklizeno.

Jakmile byla lednička zapnutá na displeji, vykazovala remízu necelých 5 ampérů po dobu několika minut najednou. To vůbec nezbavilo baterie 200AH. Každá žárovka na místě je LED, takže tam žádné problémy a pro televizi a počítač zbývá dost a vystřelí ohřívač plynové vody.

Navrhovaný Rinnai 16i in-line plynový ohřívač vody při běhu čerpá 68 W, což je snadno zvládnutelné na krátkou dobu. Tento ohřívač LPG poskytne okamžité sprchy a horkou vodu s dvojnásobkem síly mnoha kombinovaných kotlů. Pokud je krmena předem zahřívanou vodou, jednotka vytočí spotřebu plynu a vytvoří stejnou výstupní teplotu. To umožňuje, aby jakákoli solární vyhřívaná voda snížila používání plynu – projekt pro budoucnost.

Dokonce i tato startovací sada dává pocit nezávislosti a posílení postavení a samozřejmě osvobození od cen roste pro nadcházející roky. Chcete -li provozovat pračky atd. Budete potřebovat sadu 3 kW, která se pohybuje asi 5 000 GBP. Celá 6kW síťová ekvivalentní sada by se blížila 10 000 GBP.

V mém knize Dream House je sekce – až na podrobnosti, které pojednávají o myšlence používat takové systémy jako velké nepřerušitelné zdroje energie, v každodenním používání, ale udržovat síť jako více záložní. Existují ovladače náboje (např. Victron) navrženy tak, aby to udělalo, takže koncept UPS je opravdu docela jednoduchý.

1 000 £ tepelných čerpadel

Místo Bimble je potěšením procházet. Obzvláště jsem byl vzal s circa 1 000 liber tepelných čerpadel za pětinu obvyklých cen a vypadal jsem dobrou hodnotu s kompresory Toshiba a moderní tekutinou R410A. Tepelné čerpadlo je stejně jako velká lednička a obvykle stejně spolehlivá, takže jeden z nich by mohl stát za tuto cenu za to, ale možná budete potřebovat radu ohledně toho, s kým je připojit.

S největší pravděpodobností jsou to Číňané, ale obvykle přicházejí s kvalitními evropskými komponenty, takže by měly být mechanicky zdravé. have a look here at a system especially suited to integrating heat pumps.

FYI the UK Renewable heat incentive pays 7.63p/kW.hr on air source heat pumps.

Solar Immersion Controller SOLiC 200 – free(ish) hot water from your excess solar

Další nález na místě Bimble. If you don’t get much for exporting your PV power to the grid this little box can divert it to your immersion heater. The original kit that could do this disappeared off the market so it looks as though the SOLiC 200 has stepped in to fill the gap. The £200 price will be repaid pretty quickly if you pay a high price for electricity, however if you are defraying gas use in the UK then maybe not. Gas is still really cheap.

#
Náhled
Produkt
Rating
Cena1

Život mimo mřížku

16 recenzí

7,99 £

koupit na Amazonu

2

Montana Mountain Modern

Zatím žádné hodnocení

koupit na Amazonu

3

Big Sur Modern Retreat

Zatím žádné hodnocení

koupit na Amazonu

4

skalnaté hory

1 recenze

koupit na Amazonu

5

Sluneční energie mimo mřížku zjednodušené: Pro RV, dodávky, kabiny, lodě a malé domy

953 recenzí

7,33 £

koupit na Amazonu

6

Off the Grid: domy pro útěk

92 recenzí

24,29 GBP

koupit na Amazonu

Tento článek byl reprodukován s laskavým svolením originaltwist.com

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mailem
Více

Whatsapp
Tisk

Skype
Tumblr

Telegram
Kapsa

Poslední aktualizace na 2021-10-04 / Affiliate Links / Images z Amazon Product Advertising API

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *