• Uncategorized
  • 0

LIGHTWAVERF HOME AUTOMATION SYSTEM: Hloubková recenze

Není často to, že přichází nový domácí automatizační systém, který může skutečně zpochybnit seniory, ale všeobecně zavedený protokol X10. Ale Lightwaverf vypadá, že by to mohl být jen ten, kdo srazil X10 z jeho okounů v rozpočtovém sektoru. Automatizovaný domácí pravidelný Ant Skelton nás provádí komplexním přehledem tohoto nového bezdrátového systému domácí automatizace, která bude přínosem pro každého, kdo chce retro-fit moderní ovládací prvky ve svém domě …

Odeslání Ant Skelton – Lightwaverf je nová řada bezdrátových modulů pro domácí automatizaci v duchu X10. Systém Lightwaverf debutoval na Gadget Show Live v dubnu 2011 a produkce nyní zvyšuje vážné objemy.

Lidé za Lightwaverf, JSJS Designs, mohou být pro automatizované domácí čtenáře obeznámeni. Jejich pozadí je v zařízeních pro asistované bydlení pro vážně fyzicky zdravotně postižené, takže není pro ně příliš úsek posunout své zaměření od těch, kteří nejsou schopni vstát a zapnout světlo na ty, kteří jsou prostě příliš nečinní. Co by však mělo opravdu upoutat vaši pozornost, je to, že to jsou kluci, kteří byli za řadou zařízení Byron/B & Q Homeeasy před několika lety. Stejně jako řada Homeeasy je LightWaverf k dispozici pod mnoha různými značkami: můžete získat zařízení značkové zařízení, Siemens nebo Electrium.

Stejně jako systém Homeeasy je naprostá řada zařízení LightWaverf působivá. K dispozici jsou náhradní nástěnné desky pro spínače 1, 2, 3 a 4 gangů a pro zásuvky s jednou a dvojitou stěnou. K dispozici jsou moduly slave stmívače pro dvoucestná nastavení osvětlení a zařízení „pouze vysílač“, podobná starému přepínači X10. K dispozici je pět různých stylů: bílý plast, mosaz, nerezová ocel, chrom a černý chrom. Každý z nich je vybaven podhodnoceným jantarovým a modrým LED, aby poskytly určitou indikaci stavu, a každá z nich má kladenou čelní desku pro skrytí upevnění stěny. Pravděpodobně později budou k dispozici náhradní obličejové desky, abyste mohli změnit styl přepínačů, aniž byste změnili základní elektroniku. Do té doby můžete vyměnit s kamarádem.

K dispozici jsou další příslušenství bez stěn, včetně velkého množství ručních dálkových panovníků, z nichž každý poskytuje mírně odlišné funkce (zrady jejich domácího dědictví!), Power měřič s proudem, na baterii a senzory PIR. Konečně existují další dva zajímavé vyhlídky: jednotka „wifilink“, která působí jako brána mezi vaší sítí Lightwaverf a internetem obecně pro PC, prohlížeč a ovládání smartphonů a stmívatelnou 20W CFL žárovku se všemi chytrými chytrými .

Systém LightWaverf pracuje v pásmech 433 MHz a 868 MHz, takže se nebude muset potýkat se všemi vašimi WiFi/Bluetooth/Zigbee/Pizza-Reteated, pouze otvíráky garážových dveří a bezdrátové zvonky a podobně. Další výhodou je, že signály prosazují stěny s lehkostí a nižší požadavky na výkon znamenají, že zařízení ovládaná baterie mohou pracovat z mincových buněk. Výhody většího rozsahu znamenají, že ozdobné triky síťoviny jsou zbytečné-Lightwaverf spoléhá na to, že jeho převody jsou schopny pokrýt celý váš dům, i když je k dispozici hloupá opakovací jednotka, pokud máte problémy s rozsahem/blackSpotem.

#
Náhled
Produkt
Hodnocení
Cena

1
Lightwave L21 Smart Dimmer, 1 gang, nerezová ocel – pracuje s Alexou, asistentem Google, HomeKit ….
509 recenzí
59,95 GBP
koupit na Amazonu

2
LightWaverf od Deta Connect 9525 Setter bezdrátové scény s bílými vložkami (Chrome)
3Recenze
14,95 GBP
koupit na Amazonu

3
Inteligentní zásuvka Lightwave L42, 3000 W, nerezová ocel – pracuje s Alexou, asistentem Google, HomeKit ….
158 recenzí
58,00 GBP
koupit na Amazonu

Proprietární protokol LightWaverf je obousměrně schopný, ale z nákladů je většina modulů buď vysílače nebo přijímače; Jen málo z nich je. Pro lidi, kteří chtějí nahradit X10, to znamená, že Svatý grál o stavu stavu zařízení je stále jen sen. V praxi je to jen zřídka problém a návrhy JSJS slibují, že obousměrné osvětlovací jednotky RF budou následovat asi za rok. Zařízení LightWaverf nejsou kompatibilní se starší řadou HomeEasy.

Nastavení systému LightWaverf je velmi jednoduché. Můžete mít tolik vysílačů a přijímačů, kolik chcete, a přijímače (což jsou obvykle zařízení, která něco dělají, jako je tlumené světlo nebo ovládání zásuvky), musí být spárovány s vysílači (obvykle provozovaná baterie, zařízení ve stylu dálkového ovládání). Jakýkoli daný přijímač si může pamatovat 6 vysílačů najednou a může si také zapamatovat 3 nastavení nálady (ačkoli pomocí mého počítání může řadič nálady v režimu vstupu/výstupu provést 5 nastavení nálad, takže možná 5 nálad je horní limit). Párování se provádí provedením speciálních akcí (přidržení tlačítek dolů, zapnutím věcí zapnuté a vypnutí určitýchkrát) na přijímači, aby se vložil do párovacího režimu, než stisknete tlačítko na vysílač, s nímž chcete spárovat. Z těchto jednoduchých pravidel lze vytvořit relativně složité nastavení, protože jediné tlačítko vysílače může ovládat libovolný počet zařízení přijímače. Jakmile zohledníte Wifilink jako jeden z vysílačů, možnosti se stanou ještě zajímavějšími.

Dálkové ovládání 5 kanálu

Nadšení JSJS Designs pro výrobu dálkových ovládacích prvků zůstává ze starých dnů domova nezletilé; V současné době počítám 5 různých dálkových ovladačů, s výjimkou čistě kosmetických variací. Zde je skromný pokus o jejich klasifikaci:

Jméno Buttonson/OFF/DIMCHANNELSMOODSpricenotes
5 tlačítko Remote52No 9,98 £ „All-Off“
6 tlačítko Remote63No 7,40 £
Handheld Remote10 + 4 Way Selector16*1 £ 12,98*Na stránkách po čtyřech, volitelný pomocí Slide Switch, předpokládám – žádná uznání je vyrobeno v příručce! má „All-Off“
Mood Remote6 + 4 Way Selector4? 3? £ 12,98, podrobnosti k dispozici
Socket Locker51No 9,98 GBP PERMITS Různé nepochopitelné kombinace „uzamykacích“ zařízení, takže je nelze ovládat předním panelem, RF nebo někdy obojím. U tlumených je význam „zámku“ dále napjatý.

Pět tlačítko Remote je nejkompaktnější z dostupných dálkových ovladačů přibližně 8 × 3,5x1cm. Má lesklé povrchové úpravy a příjemně hmatové knoflíky a jantar vedl k označení, kdy se vysílá. Může ovládat dva kanály nezávisle (zapnuto, vypnuto, jasné, dim) a má tlačítko „All-Off“ (kde zde „zde“ znamená „všechna zařízení, která jsou spárována s tímto vysílačem). Dálkový ovladač je poháněn jedinou baterií CR2032 3 V.

Řadič osvětlení nálady (přepínač hlavní stěny)

Řadič osvětlení nálady je vysílač s baterií, který se hodí do jediného backboxu lightwitch a jako takový je ideální pro poskytování světelného spínače v místě, kde není zapojení. Vzhledem k tomu, že jednotka vyčnívá méně než milimetr ze zadní části čelní desky, bylo by také proveditelné namontovat ji přímo ke zdi pomocí oboustranné pásky (za předpokladu) nebo suchým zipem.

Řadič je poháněn jedinou baterií 3volt CR2032, má modrou LED k označení přenosu a má dvě velká tlačítka a čtyři menší. Velká tlačítka lze nakonfigurovat jako zapnuto/OFF/BRIGHT/DIM, jsou jako předvolby vstupu a výstupy nálady; Tento režim je ovládán malým posuvným spínačem na zadní straně jednotky, což je také místo, kde může být provedeno výměnu baterie. Samotné tlačítko se cítí trochu chatrné a volně padnoucí, ale mají uspokojivou clicky akci (bez výrazného racholení mých modulárních spínačů) a zatím se v naší domácnosti dostaly na přiměřenou úroveň zneužívání.

Čtyři menší tlačítka jsou tlačítko „Všechny off“,a jeden každý pro tři předvolby nálady. Každé přijímací zařízení si pamatuje tři různé úrovně předvoleb nálady, takže stisknutí „Mood 1“ na ovladačem osvětlení nálady jednoduše pokyn každý párový přijímač k přechodu na jakoukoli úroveň, kterou uložil ve své paměti „Mood 1“. Volektoru můžete posunout na zadní straně přepínače na „M“, abyste mohli dvě velká tlačítka také přenášet náladové zprávy. Nastavení úrovně nálady je jednoduše případ nastavení úrovní světla, které chcete na všech párových přijímacích, a poté podržte tlačítko nálady na vysílači, dokud LED nesklouzne.

Zpočátku jsem předpokládal, že změna nastavení na posuvném spínači nebo výměně baterie by vyžadovala odstranění šroubů a sundávání celého obličeje, dokud mi nebylo upozorněno, že černé modul lze kliknout z průhledné fixační závorky s lehkostí, přesně pro tento účel.

JSJS návrhy odhadují, že baterie trvají 2 roky při „průměrném“ použití, takže doufejme, že to nebude příliš často nutné. Jednotky nehlásí stav baterie, což je škoda, protože nedostanete žádné pokročilé varování před nastávajícím selháním baterie.

1-gang dimmer 250w

Jediný kanál 250W stmívač je přijímač Lightwaverf, který může nahradit stávající světelné armatury ve zdi. Nevyžaduje neutrální připojení. Používá stejný odnímatelný přístup na čelní desce jako ovladač osvětlení nálady ke skrytí upevňovacích šroubů a pohodlně vejde do 25mm back-box. K dispozici jsou také dva, tři a čtyři kanálové ekvivalenty při 210 W na kanál. Dimmery s vyššími přívody nebudou k dispozici, protože návrhy JSJS očekávají, že trh s inkancemi je zmenšující se. Každý kanál má několik tlačítek a pár přiměřeně diskrétních LED, jeden jantar a jeden modrý. Dimmer je kompatibilní se všemi rozsáhlými a nízkoenergetickými halogenovými žárovkami a stmívatelnými nízkonapěťovými transformátory. Návrhy JSJS uvádějí, že bude také fungovat s tlumenými LED diodami a většina dimmale CFL za předpokladu, že v obvodu je něco, co by poskytovalo odporovou zatížení spuštění, jako je normální žárovka (např. 20 W halogen) nebo rezistor 15-20 W. Ve skutečnosti jsou v procesu uvolňování vhodného balastového modulu pro tento účel. Dimmer Circuit je špičková triakální záležitost, přesto je v provozu zcela tichá.

K dispozici je také jediný stmívač gangů, který v něm nemá žádnou radiovou elektroniku, ale který se může účastnit vícestupňových přepínacích scénářů, jako je všudypřítomná britská hala/přistávací kombinace. Můžete mít až šest z nich v jakémkoli daném okruhu, i když proč byste chtěli, aby mnozí byli hádáni.

Všechny stmívače jsou měkké a krásně mizí a vypínají a také hladce pronásledují mezi přednastavenými náladami. Jako bonus se při aktivaci vrátí na jakoukoli úroveň, ve které byli, když byli naposledy vypnuti. Pokud je zapnuté světlo a je zde řez napájení, stmívač se vrátí do stavu off, když se přijde napájení, což se zdá jako zvláštní rozhodnutí, zejména pokud jste pečlivě naprogramovali na emulační nastavení, aby oklamali zloděje, když jste pryč. Zdůvodněním je, že protože neexistuje mechanický přepínač, který by poskytoval vizuální zpětnou vazbu, je to nějak bezpečnější, pokud jste dostatečně šílený, abyste se pokusili o práci na obvodu během výkonu pomocí pouze zběžného pohledu na LightSwitch jako bezpečnostní ujištění. Koneckonců, nikdo nikdy nezapojil pravidelného světelného spínače vzhůru nohama.

Při použití jantarového LED jemně svítí, když je lehké montáž vypnuto, a příjemně utlumená modrá LED naznačuje, že je zapnutá. Zdá se mi to špatně jako standardní neonoví indikátory, když je napájení zapnuto, ale je to menší dohadování. Stisknutím a držení obou tlačítek dává stmívač v párovacím režimu, takže je vnímavý k pokrokům jakýchkoli blízkých vysílačů a světla střídavě blikají, aby to označila.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *